Біофармація
Мета дисципліни – засвоєння студентами системи знань щодо впливу фізико-хімічних властивостей, особливості лікарської форми та технології приготування ліків на біологічну дію лікарських речовин, теоретичних принципів, що лежать в основі фармакології, методичним прийомам, які при цьому застосовуються, та продуктами відповідних технологій, що використовуються у фармакологічній галузі виробництва.
Мікробіологія
Мета дисципліни – надання студентам знань про мікроорганізми, роль у формуванні мікробіології сировини і готових продовольчих товарів всіх груп, сформулювати санітарно-гігієнічні вимоги, що висуваються до закладів сфери обслуговування. У результаті вивчення дисципліни морфологію, фізіологію мікроорганізмів, що викликають псування харчової продукції; особливості основних біохімічних процесів, що спричиняються мікроорганізмами; значення впливу умов зовнішнього середовища на мікроорганізми та на продовження терміну зберігання харчових продуктів; мікробіологію окремих харчових продуктів особливості санітарно-показових мікроорганізмів та їх роль в оцінці санітарно-гігієнічного стану готового продукту та у процесі зберігання харчового продукту; причини виникнення харчових отруєнь, інфекцій та формування санітарних заходів, які виключають можливість виникнення цих захворювань у закладах сфери обслуговування принципи і методи використання різноманітних методів дезінфекції у закладах сфери обслуговування;
Мікробіологія галузі
Мета дисципліни – засвоєння студентами основ спеціальної мікробіології для подальшого застосування мікробіологічних знань при вивченні загальної та спеціальної технології, обладнання, наукових основ і стандартизації галузі, проходженні виробничої практики, виконанні НДРС, курсових і дипломних проектів.
Мікробіологія галузі
Мета дисципліни – засвоєння студентами основ спеціальної мікробіології для подальшого застосування мікробіологічних знань при вивченні загальної та спеціальної технології, обладнання, наукових основ і стандартизації галузі, проходженні виробничої практики, виконанні НДРС, курсових і дипломних проектів.
Мікробіологія харчових та косметичних виробництв
Предметом є ознайомлення з основними мікроорганізмами, що використовуються при виготовленні харчових продуктів, та мікроорганізмів, що є шкідниками харчових продуктів та косметичних засобів. Основні ознаки мікроорганізмів та їх різноманітність. Місце мікроорганізмів у системі живих істот. Роль мікроорганізмів у природі, сільському господарстві, медицині, харчовій промисловості, біотехнології та інших галузях. Головні напрями розвитку мікробіології. У викладанні дисципліні розглядаються технології, які застосовуються у виробництві лікарських косметичних засобів.
Метою викладання навчальної дисципліни «Мікробіологія харчових і косметичних продуктів» є ознайомлення студентів із традиційними та новими технологіями виробництва косметичних засобів та харчових продуктів, вивчення сучасних вимог до виробництва косметичних засобів відповідно до вимог належних виробничих практик GMP та НАССР.
Основи вірусології
Мета дисципліни «Основи вірусології» – засвоєння студентами знань про різноманітність будови, структурної організації, хімічного складу, особливостей репродукції та способів культивування вірусів, а також отримання студентами знань про віруси, як збудників найбільш небезпечних інфекційних захворювань людства та шляхи використання вірусів у сучасній біотехнології; сформувати у студентів уявлення про віруси як особливу форму існування живої матерії, дати уявлення про різноманітність структурної організації вірусних часток і типів вірусних геномів, стратегії взаємодії вірусів з клітиною-господарем і механізми реплікації вірусного геному, шляхи практичного використання вірусів для подальшого застосування одержаних знань та навичок у майбутній професійній діяльності.
Сучасні фармацевтичні технології
Навчальний курс "Сучасні фармацевтичні технології" призначений для ознайомлення студентів-магістрів спеціальності 162 "Бітехнологіі та біоінженерія" спеціалізацій " Промислова біотехнологія" та "Фармацевтична біотехнологія" із проблемними питаннями впровадження вимог GMP у фармацевтичне виробництво, інноваційними фармацевтичним технологіям, сучасними досягненнями у водопідготовці, методів аналітичного контролю та моніторінгу технологічних параметрів фармацевтичного виробництва, нових форм готових лікарських засобів та методів пакування, сучасним обладнанням.