Експлуатація технологічного обладнання консервної промисловості
Метою викладання навчальної дисципліни є оволодіння сумою систем знань, необхідних для організації та виконання якісної експлуатації та обслуговування обладнання підприємств консервної промисловості.
Предметом вивчення дисципліни є вивчення основних правил експлуатації та обслуговування обладнання консервного виробництва відповідно до норм діючих стандартів, технічної документації та галузевих інструкцій.
Основними завданнями вивчення дисципліни є практичне освоєння студентами устрою, принципу роботи, експлуатації та обслуговування технологічного обладнання консервного виробництва, забезпечення безвідмовності в роботи, шляхи підвищення продуктивності та дотримання правил техніки безпеки при обслуговуванні обладнання.
Логістичні системи і моніторинг зберігання та перероблення водних біоресурсів
Метою дисципліни «Моніторинг та логістика виробничих процесів галузі» є опанування студентами основної ідеї логістичного підходу стосовно зміни пріоритетів між різними видами господарської діяльності на користь посилення значимості діяльності з управління матеріальними потоками, поглиблення їх знань з обліку і звітності виробництва вина та підготовка майбутнього спеціаліста до практичної фахової діяльності, яка передбачає творче поєднання завдань організації технології та її удосконалення щодо забезпечення високої якості екологічно чистої продукції за мінімальних витрат матеріальних і енергетичних ресурсів.
Завдання навчальної дисципліни є надання студентам необхідних знань із логістики та визначення економічної сутності та змісту процесу матеріального обігу засобів виробництва, ознайомлення з засадами теоретичної концепції логістики, оволодіння сучасною методологією прогнозування та планування матеріальних потоків на підприємстві, формування практичних навичок раціональної організації матеріальних та інформаційних потоків.
Моделювання та створення інноваційних продуктів в харчовій промисловості
Мета дисципліни – ознайомлення студентів із новітніми технологіями зберігання, консервування та переробки плодів із різних видів сировини; з'ясування проблем, що стоять перед інноваціями в індустрії харчування і оволодіння методами розроблення нових та вдосконалення існуючих технологічних процесів з використанням високих технологій.
Завдання дисципліни – уміння студентів використати набуті знання для розроблення нових і вдосконалення існуючих технологій зберігання, консервування та переробки плодів, оволодіння методами контролю якості та безпеки сировини і продуктів; розуміння завдань, що стоять перед інноваційними технологіями у харчовій промисловості.
Моніторинг виробничих операцій харчоконцентратної промисловості
Предметом вивчення навчальної дисципліни є загальні закономірності розвитку логістичних систем, особливості і тенденції управління і оптимізації матеріальних потоків.
Мета викладання дисципліни – формування у майбутніх фахівців системних знань і розуміння концептуальних основ логістики, вмінь та навичок щодо механізму логістичних систем і ефективного управління матеріальними потоками.
Основи кріогенних технологій
Метою навчальної дисципліни «Основи кріогенних і сушильних технологій» є завершити загально-інженерну підготовку студента, ознайомити його з основними технологіями охолодження, заморожування, холодильного збереження і сушіння харчових.
Завдання навчальної дисципліни «Основи холодильних і сушильних технологій» навчити студентів застосуванню основних положень дисципліни: технологічних вимог до сировини; основних факторів, які впливають на процеси охолодження, заморожування, холодильного зберігання й сушіння; змін в продукції під час холодильного оброблення та сушіння; оптимального вибору технологічних режимів і обладнання з врахуванням екологічних обмежень.
Перспективні напрямки наукових досліджень галузі
Мета дисципліни: надати студентам знань щодо сучасного стану у галузі технологій консервування і пов'язаних з ними фундаментальних проблем хімії, біології, фізики, навчити студентів технологічних спеціальностей практиці користування сучасними комп’ютерними програмами, спрямованими на розв’язок різноманітних технологічних проблем.
Завдання дисципліни: сформувати у студентів сучасний науковий світогляд, створити умови для засвоєння ними провідних ідей, понять і законів фундаментальних наук, а також умінню розв’язувати практичні питання, пов’язані з обраною професійною орієнтацією.
Технологія консервування плодів і овочів
Метою викладання навчальної дисципліни “Загальні технології харчової промисловості” є: дати студентам знання фізико-хімічних основ технологічних процесів виробництва основних продуктів харчування, принципових та апаратурно-технологічних схем, технологічних режимів і способів проведення окремих технологічних процесів та встановленння оптимальних умов їх проведення, а також набуття студентами практичного уміння аналізувати і вирішувати актуальні проблеми окремих галузей в умовах сучасного розвитку харчової промисловості в Україні і в світі, що забезпечують одержання харчових продуктів високої якості.
Завданнями навчальної дисципліни “Загальні технології харчової промисловості” є отримання студентами знань щодо основних процесів, що використовуються при вивченні загальних технологій харчової галузі, принципів, законів, знання напрямів підвищення ефективності виробництв основних продуктів харчування, напрямів енергозбереження та зменшення витрат природних ресурсів.
Хімія і технологія сировини у консервній галузі
Метою навчальної дисципліни «Хімія і технологія сировини у консервній галузі» є розширення та поглиблення знання студентів щодо оцінювання якості харчових продуктів, використовуваних як сировина для виробництва фрктово-овочевих консервів, їхнього хімічного складу та харчової цінності; про основні технологічні властивості сировини; ознайомити студентів із вимогами до безпечності матеріалів, використовуваних для пакування харчових продуктів.
Завдання навчальної дисципліни – підготувати студентів до глибокого вивчення основної фахової дисципліни "Технологія консервування плодів і овочів", сформувати у них науковий підхід до питань впливу хімічного складу, технологічних властивостей та якості сировини на якість готових виробів.