Загальна та неорганічна хімія

Загальна та неорганічна хімія

Метою викладання навчальної дисципліни «Загальна та неорганічна хімія» є  формування знань, вмінь та навичок, необхідних для раціонального розвитку у студентів хімічного мислення, базової підготовки для подальшого засвоєння всіх хімічних та професійно-орієнтованих дисциплін.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Загальна та неорганічна хімія» є формування у студентів наукового світогляду, засвоєння ними провідних ідей, понять і законів хімії та властивостей неорганічних речовин, а також вміння вирішувати практичні питання цієї дисципліни з орієнтацією на профіль обраної спеціальності.

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Метою навчального курсу «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)» є формування і розвиток загальних і професійно-орієнтованих іншомовних комунікативних компетенцій для ефективного спілкування в побутовому й професійному середовищах. Основним завданням курсу є оволодіння різними видами мовленнєвої діяльності – читанням, говорінням, письмом і аудіюванням у ситуаціях професійно-ділового та повсякденного спілкування з урахуванням соціокультурного аспекту іноземної мови.

    Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студент повинен знати понятійний апарат курсу – основи фонетики, морфології, лексикології, синтаксису; вміти вести бесіду, робити усне й письмове повідомлення, володіти фаховою лексикою, читати й перекладати тексти фахового спрямування.

 

Історія державності та культури України

Історія державності та культури України

Предметом вивчення дисципліни є етапи розвитку, досягнення української культури та основні закономірності культурогенезу, історія світової та вітчизняної культурологічної думки. Мета дисципліни – формувати у студентів систему знань про загальнолюдські цінності та національні пріоритети, закономірності культурного процесу, українську культуру, як специфічний та унікальний феномен людства; розглядати культури в розвитку, єдності та суперечності різноманітних процесів і тенденцій, розкрити сутність і особливості української культури як складової європейського культурного простору, визначити внесок національних досягнень у світову загальнолюдську скарбницю. Завдання дисципліни полягає в оволодінні студентами знаннями з історії української культури, науковою методологією та основними термінами і поняттями на рівні відтворення та тлумачення, підготовці фахівців харчової промисловості як людей високої культури, добре обізнаних в історії та сучасних проблемах українського та світового культурного розвитку, вмінні застосовувати знання для визначення лінії особистої поведінки в умовах розмаїття культур.

Сенсорний та фізико-хімічний аналіз харчових добавок та косметичних засобів

Сенсорний та фізико-хімічний аналіз харчових добавок та косметичних засобів

Мета дисципліни полягає в тому, щоб навчити студентів методології та основним прийомам науково обґрунтованого дегустаційного аналізу, враховуючи провідне місце органолептичних (сенсорних) показників в номенклатурі якісних ознак продовольчих товарів та косметичних засобів. Надати студентам базові знання про вплив різноманітних добавок на зміну смаку, кольору та запаху досліджуваних об’єктів в галузі харчових продуктів та косметичних засобів. Надати студентам основні поняття про фізико-хімічні методи аналізу харчових добавок та навчити пов'язати результати сенсорних досліджень з результатами інструментальних метолів аналізу.