Електричні машини

Електричні машини

Метою викладання навчальної дисципліни “Електричні машини” є отримання студентами теоретичних та практичних знань процесів електромагнітного та електромеханічного перетворювання енергії, конструкцій та характеристик різних типів електричних машин і трансформаторів, які застосовуються в схемах електропостачання промислових і с/г підприємств, комунального господарства та транспорту.

Для закріплення теоретичних і практичних знань крім лекційного курсу передбачається виконання лабораторних робіт та курсового проекту з застосуванням засобів обчислювальної техніки.

Викладення матеріалу супроводжується демонструванням фізичних макетів, плакатів, навчальних кінофільмів, а також періодичною перевіркою знань студентів.

Електричні апарати

Електричні апарати

        Метою вивчення дисципліни є формування у студентів обсягу знань про призначення, конструктивні особливості та функціональні можливості електричних апаратів, які застосовуються в системах електропостачання промислових підприємств, електричних станцій та підстанцій, а також вивчення методики вибору електричних апаратів.

            Завдання дисциплінинадати студентам початкові відомості про електричні апарати, які застосовуються в системах елeктропостачання промислових підприємств, електричних станцій та підстанцій, навчити студентів методам вибору електричних апаратів, читанню та розумінню схем основних з’єднань.        

Електричні системи та мережі

Електричні системи та мережі

 Загальна мета курсу – засвоїти  теоретичні положення про електричні системи та мережі, вивчити способи моделювання їх основних елементів, методи розрахунків, регулювання та оптимізації режимів, ознайомитися з основами проектування електричних мереж і засобами підвищення економічності їх роботи.

Теоретичний і методологічний зв’язок дисципліни «Електроенергетичні системи та мережі» складають: фізика,  вища математика,  теоретичні основи електротехніки, електротехнічне матеріалознавство, електричні машини, електропостачання, перехідні процеси в електроенергетичних системах,  електричні станції та підстанції, математичні задачі енергетики.

В програмі курсу лекційні та практичні заняття, курсовий проект та лабораторні роботи.

Теоретичні основи електротехніки
Коломієць Дмитро Петрович

Теоретичні основи електротехніки

     Метою викладання навчальної дисципліни «Теоретичні основи електротехніки» є опанування студентами  основних законів електричних і магнітних кіл та електромагнітного поля; основних методів розрахунку кіл постійного і змінного струму; фізичних процесів, що протікають в електромагнітному обладнанні (устаткуванні); формування у студентів загальної та предметної компетентності. Дисципліна забезпечує виконання розрахункових завдань з фахових дисциплін.

    Основними завданнями вивчення дисципліни «Теоретичні основи електротехніки» є отримання студентами в процесі її вивчення певних компетенцій:

      Студент повинен знати: Основні закони електричних і магнітних кіл та електромагнітного поля. Основні методи розрахунку кіл постійного і змінного струму; фізичні процеси, що протікають в електромагнітному обладнанні (устаткуванні).

     Студент повинен уміти: Проводити розрахунки лінійних і нелінійних електричних кіл,  магнітних кіл в сталих і змінних режимах роботи. Проводити розрахунки на основі теорії електромагнітного поля.  Аналізувати роботу електротехнічних і електромагнітних пристроїв за принциповими електричними схемами.