Вища математика
Юрик Іван Іванович

Вища математика

       Вища математика є фундаментальною дисципліною,яка базується на знаннях елементарної математики і є базою при вивченні спеціальних дисциплін,передбачених навчальним планом спеціальності.

Теорія автоматичного керування
Гриценко Надія ГеоргіївнаЛуцька Наталія МиколаївнаСамойленко Юлія Олександрівна

Теорія автоматичного керування

 Теорія автоматичного керування (ТАК) - наукова дисципліна, предметом вивчення якої є системи, які складаються з об’єкта та пристрою керування(автоматичного регулятора) і допоміжних елементів. ТАК виявляє загальні закономірності функціонування , які притаманні автоматичним системам різної природи, і на основі цього розробляє принципи побудови ефективних систем для керування об’єктами різного призначення. При вивченні процесів керування в ТАК абстрагуються від фізичних та конструктивних особливостей систем і замість реальних систем розглядаються їх адекватні математичні моделі. За допомогою цих моделей розв’язуються основні задачі ТАК – аналізу та синтезу автоматичних систем. При цьому широко використовуються математичні методи – теорія диференціальних рівнянь, теорія функцій комплексної змінної, перетворення Лапласа і Фур’є, матриці і т.д.

Типові процеси і апарати
Дубковецький Ігор Володимирович

Типові процеси і апарати

Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни «Типові процеси і апарати» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів спеціальності 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології".

Предметом вивчення навчальної дисципліни є         основні технологічні процеси і апарати харчових технологій.

Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна базується на основних положеннях вищої математики, фізики, фізичної хімії, теплотехніки та ін. і є базою для вивчення дисциплін «Сучасна теорія управління», «Автоматизація систем управління технологічними процесами», «Математичні методи оптимізації та дослідження операцій»

1.1. Мета навчальної дисципліни.

1.1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «Типові процеси і апарати» є завершити загально-інженерну підготовку студента, ознайомити його з основними технологічними процесами, забезпечити  опанування студентами методики розрахунку апаратів, принципами моделювання і оптимізації.

1.1.2. Основними завданнями навчальної дисципліни «Типові процеси і апарати» навчити студентів застосуванню основних положень дисципліни: основ гідравліки; основ теорії загальних технологічних процесів, створених в результаті фундаментальних законів природи в конкретних основах цих процесів, основам розрахунку процесів і апаратів; шляхам інтенсифікації технологічних процесів та їх оптимального застосування з врахуванням екологічних обмежень.