Вища математика
Васютинська Юлія ОлегівнаЦиганкова Анна АнатоліївнаЮрик Іван Іванович

Вища математика

Предметом вивчення навчальної дисципліни є сукупність знань з основ вищої математики – науки про кількісні відношення і просторові форми реального світу, які описуються моделями і досліджуються за допомогою математичних методів.

Мета викладання навчальної дисципліни «Вища математика» - дати студентам фундаментальну математичну підготовку, необхідну для аналізу та моделювання процесів, функціонування машин та обладнання харчових виробництв в розрізі майбутньої діяльності.

Основні завдання вивчення дисципліни «Вища математика» це дати студентам знання з лінійної алгебри та аналітичної геометрії, ознайомити з основними ідеями та апаратом диференціального та інтегрального числень, з основами теорії звичайних диференціальних рівнянь, числових та функціональних рядів, кратних, криволінійних та поверхневих інтегралів, а також ознайомити студентів з елементами векторного аналізу, рівняннями математичної фізики.

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Гаркуша Олена ОлександрівнаМалик Юліана ІгорівнаУліщенко Андрій Борисович

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Метою викладання навчальної дисципліни "Іноземна мова (за професійним спрямуванням) є формування необхідної комунікативної компетенції у сферах професійного та ситуативного спілкування в усній та письмовій формах. 

Основними завданнями вивчення дисципліни "Іноземна мова (за професійним спрямуванням)" є набуття навичок практичного володіння іноземною мовою в різних видах мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, зумовленої професійними потребами; одержання новітньої фахової інформації через іноземні джерела; користування усним монологічним та діалогічним мовленням у межах побутової, суспільно-політичної, фахової тематики; переклад з іноземної мови на рідну текстів фахового характеру; реферування та анотування комп/ютерної літератури рідною та іноземною мовами.

Історія державності та культури України
Пивоваренко Олена АндріївнаПилипенко Олександр Євгенійович

Історія державності та культури України

Предметом вивчення дисципліни є етапи розвитку, досягнення української культури та основні закономірності культурогенезу, історія світової та вітчизняної культурологічної думки. Мета дисципліни – формувати у студентів систему знань про загальнолюдські цінності та національні пріоритети, закономірності культурного процесу, українську культуру, як специфічний та унікальний феномен людства; розглядати культури в розвитку, єдності та суперечності різноманітних процесів і тенденцій, розкрити сутність і особливості української культури як складової європейського культурного простору, визначити внесок національних досягнень у світову загальнолюдську скарбницю. Завдання дисципліни полягає в оволодінні студентами знаннями з історії української культури, науковою методологією та основними термінами і поняттями на рівні відтворення та тлумачення, підготовці фахівців харчової промисловості як людей високої культури, добре обізнаних в історії та сучасних проблемах українського та світового культурного розвитку, вмінні застосовувати знання для визначення лінії особистої поведінки в умовах розмаїття культур.